Terug naar hoofdinhoud

Zoekplaatje binnen de Omgevingswet

“Op basis van artikel… lid… uit de Wabo geldt de volgende beperking”. Voor 14 jaar zijn we bekend geraakt aan onze verzameling van wetten waarin de beperkingen en richtlijnen voor vergunningverlening waren opgenomen. Voor veel voorkomende vergunningaanvragen konden we de bij behorende wetten en artikelen zo opschrijven zonder deze te hoeven op te zoeken. Nu de Omgevingswet in werking is getreden, vraagt iedereen zich regelmatig af waar het ook alweer stond. Hieronder hebben wij het zoekplaatje een praktische insteek gegeven

Van 26 wetten naar 1 Omgevingswet

Sinds 1 januari van dit jaar is, onder andere, de Wabo overgegaan in de Omgevingswet. Sommige wetten zijn overgegaan, andere nog niet of pas gedeeltelijk. Met de overgang naar de Omgevingswet is het voor veel mensen zoeken naar de juiste regel in de juiste wettekst op te lepelen. Wetsartikelen staan op een andere locatie, zijn anders geordend, bepaalde beperkingen zijn net even anders opgeschreven, kortom, veel is er veranderd en we moeten weer even zoeken.

Om ons als vergunningverleners en vergunningenmanagers op gang te helpen heeft de overheid zelf al transponeringstabellen opgesteld. Hierin staan voor alle oude artikelen de locatie waar men deze nu onder de Omgevingswet kan terugvinden. De transponeringstabellen van de Rijksoverheid zijn hier te raadplegen. Deze tabellen zijn, zoals het hoort, erg uitgebreid. Ze beslaan ruim 400 pagina’s met daarin alle artikelen die overgezet zijn. Voer voor juristen dus.

Praktisch zoekplaatje

In ons werkveld, waarin we vaak slechts binnen een paar domeinen werkzaam zijn hebben we niet al deze 400 pagina’s nodig. Als Allios Deite hebben we daarom een top 20 samengesteld van artikelen die vaak gebruikt worden en daarvoor de vertaling gemaakt naar de locatie onder de omgevingswet. Deze tabel helpt je hopelijk alvast een stap in de goede richting te maken!

Omzettingstabel naar Omgevingswet

We hebben voor verschillende disciplines (vooral bouw en bedrijfsvergunningen) een aantal artikelen opgezocht om onderstaande lijst van 20 artikelen te maken en waar deze nu onder de Omgevingswet genoemd worden.

Heb je nog vragen?

Neem dan contact op met Stephan Woninck, bereikbaar via het emailadres Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken. of stel een vraag via het contactformulier.

Deel deze pagina op Social Media